Fotbal

V úterý 23. září se na travnatém hřišti Spartaku Třebíč a umělé trávě SOU Technická Třebíč konal okresní přebor středních škol ve fotbalu. Naši hoši předvedli kompaktní herní výkon a skončili na historicky nelepším umístění. V prvním zápase jsme nastoupili proti Gymnáziu Třebíč (budoucí vítěz turnaje), z kterého jsme měli trochu respekt. Hoši velmi dobře bránili a nedávali soupeři možnost ohrozit naši branku, kterou skvěle hájil Marek Klíma. Před koncem prvního poločasu proti nám rozhodčí nařídil velmi přísnou penaltu a zdálo se, že zápas bude ovlivněn přifilmovaným pádem jednoho ze soupeřových útočníků.  Marek skvěle vystihl směr kopu a penaltu přesvědčivě vyrazil. Remízu se dařilo držet až do poslední minuty druhého poločasu, ale na penaltový rozstřel nedošlo. Rozhodčí zapískal faul poblíž velkého vápna a soupeřům se podařilo míč prostřelit pod zdí a ten o tyčku doskákal do brány. V dalším utkání jsme přesvědčivě porazili Obchodní akademii Třebíč 6:1 a postoupili do boje o třetí místo. Tam proti Stavební škole Třebíč zatáhl David Zejda míč do rohu a podařilo se mu přesně odcentrovat na hlavu Matěje Molnára na malém vápně, který překrásně zavěsil. Toto hubené vítězství se nám podařilo udržet až do konce a třetí místo v celém turnaji bylo naše. Gratulujeme chlapcům k historicky nejlepšímu umístění ve středoškolském fotbale a děkujeme za reprezentaci školy.